خانه » مشاوره مدیریت » معرفی مقاله «انواع مشاوره مدیریتی و چالش‌های آن»

معرفی مقاله «انواع مشاوره مدیریتی و چالش‌های آن»

در مقدمه این مقاله؛ به نقل از نسترن ادیب زاده بیان می‌شود “یک موسسه کانادایی با سی هزار نفر کارمند به دلیل کاربرد روش‌های مشاوره و روانشناسی در سازمان توانست هفت میلیون دلار صرفه‌جویی هزینه داشته باشد. مشاوران مدیریت می‌توانند با ایجاد ارتباطات سازنده موثر بین کارکنان و مدیریت به افزایش خشنودی شغلی، کاهش مناقشات کارکنان و… به بهره‌وری سازمان کمک کنند”.

همانظور که می‌بینیم تأثیر کاربرد روش‌های مشاوره روانشناسی در موسسه کانادایی مذکور غیرقابل انکار است، موضوعی که جایگاه و اهمیت مشاوره مدیریت را بیش از پیش نمایان می‌کند. حال اگر به خدمات مشاوره روانشناختی در یک سازمان، مشاوره علوم اجتماعی برای مدیران نیز ارائه شود، چقدر می‌تواند علاوه بر تأثیر مستقیم بر حل چالش‌ها و مسائل آن از طریق تسهیلگری سازمانی و تفکر طراحی، بر مدیریت سود و هزینه سازمان نیز مؤثر باشد. موضوعی که کمتر به آن توجه شده، هم از سوی دانش‌آموختگان علوم اجتماعی، هم از سوی مدیران سازمان‌ها و شرکت‌های دولتی و خصوصی.

امید است با معرفی مقالاتی از این دست، بتوان توجه اهالی علوم اجتماعی را جهت کاربرد آن در سطوح مختلف مدیریتی کشور جلب کرد.

تنظیم: جعفر قوام دوست

دانلود مقاله: انواع مشاوره مدیریتی و چالش‌های آن

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*